עדכון מועדון מאי 2023

דבר המנכ"ל

חברים יקרים,

כיף לפגוש כל-כך הרבה מכם באים להפליג ולבקר אצלנו במועדון, אנחנו נמצאים בעיצומה של תקופה מקסימה בים. הרבה מאוד ימים של ים שטוח ורוחות טובות, ימים נעימים, עם שמש אביבית ולחות מינימלית.

אנחנו מזכירים לכולכם שלרשות חברי המועדון עומדות שתי יאכטות קטמרן מקסימות אלו יאכטות שיתאימו להפלגה עם מספר רב של אורחים בנוחיות . יש לנו את העמית, לאגון 40 והיובל, לאגון 38. אנחנו נשמח אם כולכם תבואו להדרכות במטרה להכיר ולהתמקצע בשייט על קטמרן. יש לנו הרבה הדרכות, קורסים בארץ ובחו"ל שילמדו ויכינו אתכם לשייט עצמאי על קטמרן

החודש אנחנו ממשיכים במסורת של ההרצאה החודשית ונעמיק בתחום הגאות והשפל. אני רוצה בהזדמנות זו להודות ליפית על ההרצאה המרתקת בנושא ארכיאולוגיה ימית באזורנו ולהזמין את כולכם להירשם ולהשתתף בהרצאות.

אני רוצה גם לעודד אתכם להשתתף מידי פעם בהפלגות חופיות שאנחנו עורכים. בחודש מאי, אנחנו מתכננים שייט מהרצליה לקיסריה, שכולל שנרקול מודרך בנמל העתיק והפלגה מחיפה לעכו שכוללת סיור לכנאפה המקומי.

שימו לב!! החל מהשבועות האחרונים, בכל יום שישי בבוקר – צהרים, אנחנו משמיעים מוזיקה ברחבת המועדון ומזמינים אתכם ללגום כוס צוננת של ערק – לימונדה. זו הזדמנות מצוינת לבוא ולפגוש אותנו ועוד חברי מועדון. נשמח לראות אתכם, כל מי שמפליג וגם מי שרק מתחשק לו לקפוץ לביקור.

בברכה,
רואי מזלי, מנכ"להפלגות זמן ים לקפריסין

הפלגות זמן ים קפריסין

הפלגת ים פתוח היא חוויה מיוחדת שכל סקיפר צריך לעבור. זו חוויה שונה מהפלגה חופית בחו"ל. לא לראות יבשה ליותר מ- 24 שעות. להתמודד עם הים והסירה, תקלות, משמרות, ניווט בלב ים וכל מה שיתרחש כי אין אפשרות אחרת זו באמת חוויה לימודית ייחודית שלוקחת את מיומנויות הסקיפר למקום אחר. חלקנו גם מתאהבים בה ומחכים תמיד להפלגה הבאה…

הכנו עבורכם מגוון אפשרויות ואנו שמחים להזמינכם לאחת מהפלגות קפריסין הייחודיות שלנו לאורך הקיץ:

הפלגת זמן ים מלא: קפריסין – קסטלו ריזו

הרפתקה אמיתית משולבת בקורס שיט מעמיק ומתקדם שתקפיץ את המיומנות שלכם בכל היבט של להיות סקיפר. יאכטה 49 פיט חדשה ומפנקת, מפרצים, טברנות וכל מה שצריך לחווית ים מושלמת ולימודית ברמה הגבוהה ביותר.

המועד הקרוב: 1/7 – 24/6

הפלגת זמן ים קלאסית חיפה – לימסול:

4 ימי ים וחוויות, קפיצה לאי השכן וחזרה.

המועד הקרוב: 18-21/6

7 ימי הפלגה חופית בקפריסין!

סובב קפריסין עם מפליגים מכל העולם, בהדרכתו של הווארד קליימן. הווארד הוא שייט מאוד מנוסה ורכז תחום ה- ASA במועדון. הווארד דובר אנגלית וההדרכה בהפלגה זו היא באנגלית. אתם מוזמנים לשמונה ימי מפרצים, טברנות, חוויות ולימוד שייט מתקדם לאורך חופי קפריסין.

המועד הקרוב:  (נותרו 2 מקומות אחרונים!) 17/6-24/6

שריינו מקום בהפלגה המתאימה לכם!

להרשמה מלאו הפרטים בטופס

קורס מבוא לקטמרן בהרצליה:

קורס הכרות עם עולם הקטמרנים. שליטה בכלי שייט עם שני מנועים, שני גופים ורוחב משמעותית גדול ממה שאתם מכירים. 3 מפגשים של שלוש שעות על 2 הקטמרנים שלנו – ה"יובל" וה"עמית. נתנסה בתמרוני מנוע, מפרשנות, ועוד…

הקורס הקרוב נפתח ביום רביעי ה- 17/5

 

לפרטים נוספים שלחו לנו וואטסאפ

הפלגה מודרכת ייחודית לנמל קיסריה

הפלגה מודרכת ייחודית לנמל קיסריה

לראשונה אנו מוציאים הפלגה מיוחדת מאוד לנמל קיסריה! מה בתוכנית?
יציאה בשעות הלילה, הגעה לקיסריה סביב הזריחה. סיור שנירקול בהובלת מועדון הצלילה המקומי, ארוחת בוקר והפלגה חזרה.
חוויה מקסימה בחופי ישראל כמו שלא הכרתם!
ההפלגה מותנת כמובן במזג אוויר מתאים.

משחררים חבלים ב- 23/5
רוצים להצטרף?

 

הרצאות העשרה במועדון

הרצאות העשרה במועדון

אחרי הרצאה ראשונה מרתקת על ארכיאולוגיה ימית בישראל אנו ממשיכים בסדרת הרצאות פעם בחודש ואתם מוזמנים בחום להצטרף, לפגוש שייטים ולהעשיר את הידע שלכם.
גאות ושפל

יום חמישי, 29/5/23, 18:00 במועדון בהרצליה

השתתפות בהרצאות בהרשמה בלבד.
להרשמה יש לפנות למילה: 0584195009

מגוון מודרכות חדשות ומרתקות במועדון

אנו עושים מאמצים גדולים לחדש בכל חודש עם תכנים חדשים, נוסף על כל המודרכות הקבועות והחשובות לשליטה ביאכטה. החודש תוכלו להנות בין היתר ממודרכות:
מודרכת תחזוקה
סדנת חבלים
מיומנויות סיפון לסקיפרים טריים
סקרי דולפינים (מסורת ותיקה שלנו) – הפלגה ייחודית בה יוצאים לחפש דולפינים עם חוקרת דולפינים. שווה להצטרף!

ועוד… כנסו ללו"ז המלא באתר:

לחצו כאן לצפייה בלו"ז המלא של חודש מאי

מה חדש בסניף חיפה?

מה חדש בסניף חיפה?

קורס משיט 30 פרונטאלי מלא נפתח השבוע ביום רביעי וזאת ההזדמנות לספר לחבריכם על כך!

קורס עזרה ראשונה 44 שעות פרונטאלי צפוי להיפתח בתאריך 22.5 ויחול בימי שני בשעה 18:30 בערב.

בחג השבועות תתקיים הפלגת מועדון פאן לעכו, כולל כניסה והיקשרות במרינה, בעכו נרד להתפנק על כנאפה ומתוקים בסימן חג השבועות

פינת הסקיפרים - פניות ברגעים קריטיים בהפלגה

פניות ברגעים קריטיים בהפלגה

מומלץ שסקיפר יהיה פנוי, ככל הניתן, בזמנים קריטיים במהלך ההפלגה. היכולת של הסקיפר לנהל תהליכים רבים בכלי השייט, מחייבת אותו להיות ערני להתרחשויות רבות שקורות על הסיפון ובתוך כלי השייט. בכל הפלגה, ניתן לצמצם את האירועים החשובים שיש לשים אליהם לב. לדוגמא, בכל הפלגת מועדון יש לשים לב ליציאה ולחזרה לרציף, להרמה ולהורדה של המפרשים ולהנעה והתחלת השימוש במנוע. בהפלגות ארוכות יותר, יש לשים לב לאזורים מורכבים יותר לניווט, או לצפי מז"א שעלול להשפיע על רמת מורכבות ההפלגה.

ברגע שהסקיפר יכול לפנות את עצמו מהמטלות השוטפות, כגון: החזקת הגה, מתיחת מעלן או קשירת פנדר, יש לו את היכולת לשים לב לכל התהליך ולזהות כשלים בתהליך בקלות יחסית. לדוגמא: סביר להניח שלסקיפר שמחזיק את ההגה יהיה הרבה יותר קשה לשים לב לחבלי צמצום תפוסים במהלך הרמת המפרש הראשי, מאשר לסקיפר שעומד על הסיפון. לכן יהיה נכון בנקודת זמן זו, שהסקיפר ימקם את עצמו במקום שממנו ניתן להבחין הן בשפה האחורית והקדמית של המפרש, הן בחבל שיורד אל פינתו העליונה של המפרש מראש התורן והן לכיוון החרטום ביחס לכיוון הרוח.

לכן אני ממליץ שבתור סקיפרים, תפנו את עצמכם מהמטלות השגרתיות. אתם תוכלו להיות ערניים ולשלוט בתהליכים בצורה טובה יותר ותרוויחו צוות שבסופו של דבר יהיה מיומן יותר.

מאחלים חודש מלא הפלגות, ים, מפרשים וכיף.
מחכים לראות אתכם על הרציפים….

sail

הישארו מעודכנים

קבלו ישירות למייל את כל העדכונים, החדשות והידע המקצועי
ביותר מהמומחים לשייט של Blue Wave Tashoot

    אני מאשר/ת קבלת עדכונים והודעות

    דילוג לתוכן