עדכון מועדון יולי 2023

חברים יקרים,

את הפתיחה לניוזלטר הזה, אני אקדיש לנושא הבטיחות. מספר אירועים שהתרחשו בזמן האחרון מחייבים כל אחד מאתנו, אשר לוקח אחריות על כלי שייט ועל מפליגים, לשאול את עצמו האם נושא זה נמצא בראש מעייניו.

תקלות בטיחות בים עלולות להתרחש לכולנו מכל מיני סיבות: כשלים טכניים אשר לא ידענו לצפות, שינויי מזג אוויר בלתי צפויים כמו שהתרחשו באביב האחרון, מצב רפואי כזה או אחר וגם חוסר תשומת לב מספקת של הסקיפר. קו החוף של מדינת ישראל הוא באופן יחסי פשוט להפלגה. כמעט ואין מכשולי ניווט, מדרון עומקים מאוד צפוי, משטר רוחות וגובה גלים בדר"כ נוחים להפלגה. המציאות הזאת, עלולה להביא אותנו לעיתים למצב של שאננות וחוסר תשומת לב מספקת. לא תמיד אנחנו מקיימים תצפית או בודקים את מד העומק, לא תמיד אנחנו נזהרים מספיק כשאנחנו מתקרבים לחוף, או כשאנחנו מאפשרים כניסה של שחיינים למים. השאננות היא אחד הגורמים העיקריים לתאונות בים ובכלל, והשאננות היא מה שכל אחד מאיתנו מחויב למנוע.

לקחת אחריות על כלי שייט, עם מפליגים זו אחריות גדולה מאוד. רמת מקצועיות, רקע וניסיון ימי הם גורמים שיכולים לסייע לסקיפר להתמודד עם מצבים כאלו ואחרים, אבל זהירות, דריכות, ויסודיות הם תכונות חשובות יותר שיאפשרו גם לשייט המתחיל להפליג בבטחה. לכן, אסור לנו לזלזל ביציאה לים. אנחנו חייבים לייחס חשיבות לכל סיטואציה, להיות ערניים, זהירים ולא לוותר לעצמנו. בין אם יצאנו לים אלפי פעמים ובין אם זאת הפעם הראשונה, בין אם הים סוער או שהוא רגוע ובין אם מסביבי יש חבורה של שייטים ותיקים או שאני היחיד שמכיר את התחום.

מאחל לכולכם שייט בטוח והמון חוויות טובות

בברכה,
רואי מזלי, מנכ"ל

 

 

פלוטילת סוכות – גוצ'ק 2023

נותרו יאכטות אחרונות להצטרף לחופשה מדהימה באחד האזורים היפים בעולם בחג סוכות הקרוב! חוויה מדהימה לחברים ומשפחה, ומלמדת מאוד לכם כסקיפרים. 8 ימים של ים, מפרשים, מפרצי טורקיז מדהימים, עגינות, מפרשנות, טברנות ואינסוף חוויות. הדבר אולי הכי משמעותי ומדהים שאפשר לעשות עם רישיון יאכטה. מצטרפים?

דברו איתנו לכל הפרטים!

קורס שייט מתקדם בשילוב הוצאת רישיון משיט 40

קורס שייט מתקדם

הצטרפו לקורס סקיפרים מקצועי שיקפיץ את הרמה שלכם כסקיפרים במגוון נושאים, תוך הכנה לעמידה בכל הקריטריונים להוצאת משיט 40 מסחרי.

 • שליטה בסירה במגוון מצבים בסינגל הנדד
 • תפעול תקלות ומצבי חירום
 • גרירה והיגררות
 • ניווט מתקדם
 • שליטה בקטמרן
 • הפלגה עיוורת!
 • ועוד…

קורסים נפתחים בהרצליה וחיפה!
מחזור ראשון משחרר חבלים ב- 28/7. מספר המקומות מוגבל!
רוצים לשמוע את כל הפרטים? צרו קשר:

 

בואו להפליג במפרץ חיפה

שייט על יאכטה במפרץ חיפה

שייט ביאכטה בחיפה

מפליגים בדרך כלל בהרצליה? אני רוצה להזמין אתכם להנות ולנצל פריבילגיה ייחודית שיש לכם ולהגיע להפליג בחיפה, עיר נמל עם מפרץ מגוון עם נופים שלא תראו ביתר איזורי הארץ, זה אומנם ידרוש מכם ליסוע קצת יותר, אבל כשתגיעו למרינה תגלו מעגן שקט ורגוע, עם שפע חנייה בחינם, חנות מכולת להשלמת אוכל\שתיה שפתוח גם בסופי שבוע, וצוות מועדון שיעשה לכם את החיים קלים ונוחים.

לא מוסמכים עדיין בחיפה? לא בעיה! מוזמנים ליצור איתי קשר כדי לקבל הנחיות כיצד תוכלו להגיע ולהפליג בחיפה בקלות ובלי יותר מידי בירוקרטיה.

בברכה,
מיקי ויינשטיין – 054-3243125
מנהל סניף חיפה
ערוץ תוכן חדש - ביוטיוב שלנו
הרשמו לעורץ היוטיוב החדש שלנו

קורסים והכשרות

קורס מבוא לקטמרן בהרצליה:

קורס הכרות עם עולם הקטמרנים. שליטה בכלי שייט עם שני מנועים, שני גופים ורוחב משמעותית גדול ממה שאתם מכירים. 3 מפגשים של שלוש שעות על 2 הקטמרנים שלנו – ה"יובל" וה"עמית. נתנסה בתמרוני מנוע, מפרשנות, ועוד…
הקורס הקרוב נפתח ביום רביעי ה- 12/7

קורס GMDSS – SRC

קורס רדיו טלפון הנדרש להוצאת רישיון משיט 60. הקורס עוסק במכלול מכשירי התקשורת ביאכטה ונהלי המצוקה והחירום בכל הקשור למערכות התקשורת.
הקורס מכין למבחן הסמכה של משרד התקשורת ומשלב בין לימוד עצמאי במערכת לימוד אינטרנטית ומפגשי כיתה עיוניים ומעשיים.
מודרכות תחזוקה ומכונאות
בתקופה האחרונה פתחנו בשבילכם מודרכות תחזוקת יאכטה ומכונאות! הדרכות מרתקות על תחום חשוב שחברי מועדון רבים לא זוכים ללמוד ולהכיר לעומק.

 


הפלגות זמן ים, לימסול – יוון

 

הפלגות זמן ים מלא המדהימות שלנו, בשילוב קורס שייט מתקדם שילמד אותך כל מה שצריך כדי להתנהל בהפלגת חו"ל עצמאית. לימסול – קסטלוריזו, עם מפרצים, עגינות, טברנות, ניווטים, מפרשנות, ועוד המון תוכן מקצועי בחוויית שייט מדהימה.

הקיץ שלנו כבר מלא, ההפלגות הבאות יוצאות בחודש ספטמבר. דברו איתנו לכל הפרטים ושריינו מקום בהקדם!


מה חדש בחיפה?

שיוט הבירות המסורתי של קהילת שייטי כרמל

משט הבירה המסורתי בחיפה

כבכל שנה בחודש יולי, יוצא לדרך שיוט הבירות המסורתי של קהילת שייטי כרמל ואתם מוזמנים להצטרף! יאכטה אופוריה, בהדרכת מיקי וינשטיין וחברי מועדון יצאו לאסוף כמה שיותר בקבוקי בירה ואוזו מהים :) ובסיום נעצור לטבילה בפולינום.

השתתפות בעלות 4 מטבעות, מוזמנים להצטרף גם עם בני משפחה. דברו איתנו לכל הפרטים

שישי שייטים

שישי שמח על הרציף החל מ 11:00

מזג האוויר בקיץ הישראלי - פינת הסקיפר
בים הפתוח היאכטה תמיד נמצאת במצב של תנועה, או כמו שאומרים באנגלית:
"there is always motion in the ocean".

לעיתים למי שנמצא על היאכטה ישנה תחושה שאם הוא הוריד את המפרשים, או נכנס למצב של heave too, או נטרל מנוע, היאכטה נעצרת. ב 99% מהמקרים, זו טעות. המים תמיד נמצאים בתנועה והרוח תסחף את היאכטה גם ללא מפרש. קצב ההיסחפות, תלוי בעוצמת הזרם, בעוצמת הרוח ובעוד גורמים נוספים שקשורים בכלי השייט. בחלק גדול מהמקרים, מבלי לשים לב, תנועת היאכטה די מהירה.

את הנתון הזה חייבים לקחת בחשבון, כשנמצאים בקרבת חוף, או בקרבת מכשול כלשהו. כמובן שזה חשוב עוד יותר, היה ומחליטים לאפשר למישהו כניסה למים. טעויות רבות, שחלקן התפתחו לאירועים לא פשוטים, התרחשו כתוצאה מההנחה המוטעית, שאם אנחנו לא מייצרים כוח מניע על כלי השייט, אז כלי השייט לא זז. חשוב להבין שהים נמצא בתנועה מתמדת ויחד אתו כלי השייט. מומלץ להבין את תנאי הים ולנסות לצפות את כיוון וקצב הסחיפה. מיומנות זו תסייע לכל שייט, בין אם הוא נמצא בים הפתוח ובין אם בתוך מפרצים מוגנים, או מרינות.

מאחלים חודש מלא הפלגות, ים, מפרשים וכיף.
מחכים לראות אתכם על הרציפים…. 
sail

הישארו מעודכנים

קבלו ישירות למייל את כל העדכונים, החדשות והידע המקצועי
ביותר מהמומחים לשייט של Blue Wave Tashoot

  אני מאשר/ת קבלת עדכונים והודעות

  דילוג לתוכן