ביקור בתערוכת היאכטות בדיסלדורף

כמו לשים ילד בחנות הממתקים הגדולה בעולם – ביקור בתערוכת היאכטות בדיסלדורף.

שלושה ימים מוקפים ביאכטות מכל הסוגים והגדלים. מרגיש קצת כמו להכניס ילד לחנות הממתקים הגדולה בעולם. אני לפחות לא רציתי שזה יגמר. חוויה מומלצת מאוד לכל חובב שייט. במיוחד כשביחס לכל חופשת סוף שבוע בחו"ל הביקור בדיסלדורף מאוד זול, נגיש ופשוט לארגון.

תערוכת היאכטות בדיסלדורף 2018

 

אז קצת חוויות משלושה ימים ארוכים, עמוסים ומלאי יאכטות:

יאכטת CNB מדהימה

התחלנו את היום עם יאכטת CNB 66 השייכת לחברת בנטו. כאן אירח אותנו יפה על הבוקר, עם הסברים, ארן מחברת תשוט המייצגת אותן בישראל. ה- CNB: יאכטת פרפורמנס מדהימה ומרשימה מכל כיוון. רמות גימור גבוהות מאוד בכל הפרמטרים האפשריים שהשאירו אותנו עם פה פתוח…. . מוזמנים להקרוא עליה קצת יותר באתר:

http://en.cnb-yachts.com/yachts/cnb66

 

ארן אירח אותנו יפה גם ביאכטות לגון ומשם המשכנו לדופור ובוואריה. יאכטות בוואריה הפתיעו השנה מאוד לטובה עם קו ייצור משופר שנראה מעולה גם מבחוץ וגם מבפנים. נראה שבאמת העלו את רמת הגימור והייצור גם של הגוף וגם של הנגרות והאבזור בפנים היאכטות. הקו החדש נראה מרשים ביותר והזמן יגיד עם הביצועים, עמידות היאכטה ונגרות הפנים באמת השתפרו כמו שנראה. עם שינוי קו הייצור נאמר לנו שגם המחירים עלו ביחס לדגמים הישנים.

מיצג יאכטות בוואריה בדילדורף

וצריך כמובן להודות לצוות OFEK YACHTS: יהודה, אסף וגדי על האירוח החם והמושקע.

 

מכאן קפצנו לביקור בעולם אחר לחלוטין – מנועיות היוקרה. פאר, פינוקים והרגשה של וילה יוקרתית הם רק חלק ממה שמחכה בתוך מנועיות היוקרה.  ביאכטות princes  המדהימות, בצל של מפלצת באורך 35 מטר, פגש אותנו טל הולנדר מחברת AQUA MARINA.

יאכטות פרינסס

כאן אין מה להגיד, הכל מושקע ברמות הגבוהות ביותר האפשריות. ממערכות השייט ועד רהיטי מעצבים, מטבח מקלחות וכדומה מפוארים יותר ממה שיש לרובנו בבית. יאכטות פרינסס מיוצרות בפלימוס שבאנגליה ומעבר ליוקרה, הפער ונוחות המחייה כיאה למנועית מפוארת הן נועדו להחזיק ים קשה. צריך פעם לנסות להפליג על אחת כזו, רק צריך לקחת את תקציב הדלק בחשבון :)

 

אחרי הפסקת נקניקיה ובירה שאי אשפר להתחמק מהן בביקור בתערוכה, המשכנו ליאכטות ג'אנו המרשימות, כאן אירח אותנו בשמחה ליאור סופר מחברת תלתנית.

יאכטות ג'אנו דיסלדורף 18

מעבר ליאכטות מרשימות ומקצועיות גילינו כמה פטנטים נחמדים וייחודיים לג'אנו שעושים את הקוקפיט מאוד מרווח ונוח.

 

משם דילגנו ל- X-YACHTS היפיפיות. אי אפשר להתעלם מרמות גימור ברמה מאוד גבוה. יאכטות מאסיביות ומושקעות עם שלד פלדה השומר על מבנה היאכטה קשיח לאורך זמן. מערכות ואביזרים ברמה הגבוה ביותר האפשרית. אין כאן השקעה באבזורים מסובכים, עיצובי פנים או מנגל בירכתיים. אלא השקעה באיכות אמתית ובביצועים גבוהים.

יאכטות X

כאן פגשנו את אבירם מחברת NORTH SAILS להסבר על שלושת הסדרות של X המתחלקות ליאכטות קרוז, פרפורמנס וקו אמצע בניהן.

סדרות יאכטות X

לכל מי שחושב שיאכטות X הן לתחרויות בלבד. מוזמן לבדוק את סדרת ה- C שהן קרוזריות לכל דבר. ומעבר לכך תופתעו לגלות  שבכל הסדרות, עיצוב הפנים הוא מפואר מאוד ומושקע ברמה הגבוהה.ביותר האפשרית.

מוזמנים להציץ ולהכיר:

http://www.x-yachts.com/en/

כמובן שהמחירים בהתאם ויאכטות אלו יקרות מאוד בהשוואה ליאכטות המוכרות יותר כמו בוואריה ז'אנו ובנטו.

תערוכת היאכטות בדיסלדורף

 

את היום הארוך שלנו סיימנו בביקור אצל דנה הברמן ביאכטות SWAN שתמיד שמחה לקבל אותנו בחיוך גדול ולהסביר על היאכטות המדהימות והמיוחדות האלו, שלא רואים כל יום, על אופן היצור והעיצוב שלהן. תמיד כיף לראות כמה דנה מחוברת למותג העל הזה ורוצה לחלוק מהידע ולהכיר לנו את היאכטות והחברה.

סוואן בתערוכה

יאכטות סוואן נבנות לפי הזמנה ורצונות הלקוח ולא ביצור סדרתי. כל הדגמים בנויים לביצועים גבוהים אבל חלקן בעיצוב תחרותי נטו וחלקן נועדו לקרוזינג ברמה גבוה. בגדלים החל מ- 50 פיט ועד 115 פיט! כאשר בכולן יש דגש גבוה מאוד על בטיחות, נוחות שימוש ורמות גימור הגבוהות ביותר שניתן למצוא. המחיר כמובן בהתאם, זאת אחת היאכטות המדהימות, היוקרתיות והיקרות בשוק. שווה להכיר:

http://www.nautorswan.com/en/home/

ואנחנו מחכים להזמנה להפליג על אחת כזו :)

 

את היום הבא בתערוכה בילינו בכמה יאכטות פחות מוכרות בישראל.  ראשית ניצלנו את השקט של הבוקר בתערוכה לבקש להיכנס לאויסטר 76.

יאכטת אויסטר 76

היאכטה הגדולה והמפוארת ביותר בתערוכה. אין בה חלק אחד שלא מרשים ביותר, חדשני, מהחומרים ומאביזרים הטובים ביותר האפשריים.   עם עיצוב פנים ורמות גימור הגבוהות ביותר. אבל לכל זה יש מחיר והיאכטה עולה 4 מיליון יורו!

 

משם ביקרנו כמה חברות מאוד איכותיות שאינן מיוצגות בישראל. CONTEST, NAJAD ו- HALLBERG RASSY. מיוצרות בהולנד ושוודיה, אלו יאכטות איכותיות ומרשימות. כולן בנויות בצורה מאסיבית מאוד וברמת גימור גבוהה ביותר. אלו יאכטות כבדות שנועדו להחזיק ים קשה. גם כאן ניתן לראות השקעה גבוה באיכות בניה, גימור ועמידות לתנאי ים קשים ופחות באבזורים מפוארים שאינן קשורים לשייט עצמו. ממליץ מאוד להכיר לכל מי שמתעניין ביאכטות:

http://www.contestyachts.com/

http://najad.se/

http://www.hallberg-rassy.com/

 

ולסיום 2 היאכטות המעניינות ביותר שפגשנו:

AMEL 50: יאכטה צרפתית מאוד לא שגרתית.

יאכטת אמל 50

בכניסה לתצוגה הופתענו לגלות שיש לה נציגות ישראלית ופגש אותנו עם חיוך גדול ומסביר פנים אורי מחברת STREAM YACHTS. יאכטות AMEL הן מאסיביות מאוד ( 50  פיט במשקל כמעט 20 טון), ברמת גימור הגבוה ביותר (המחיר בהתאם) ונועדו להתמודד עם הים הקשה ביותר. הקו המנחה בעיצוב הספינה הוא יכולת עמידות בים קשה יחד עם יכולת תפעול ללא צוות. היאכטה נועדה לתפעול על ידי זוג בכל מצב מזג אוויר. לאורך השנים הושקעה המון חשיבה בעיצוב ובחירת המערכות ליכולת תפעול בצוות מינימלי וללא צורך לצאת מהקוקפיט. הדגם 50 פיט הוא דגם חדש שבו לראשונה כל עיצוב הפנים מאוד מפואר ומושקע ברמות הגבוהות ביותר.

כמו שאתם יכולים לשאר היאכטה מאוד יקרה ומחירה לפני תוספות 750 אלף יורו.

http://www.amel.fr/en/

 

אחרונה חביבה וממש לא מוכרת בארץ חברת LATITUDE.

יאכטות אלטיטוד

מדובר ביאכטות יקרות ומאוד לא פרקטיות מבחינת VALUE FOR MONEY, שתוכננו להתאים להפלגות יום בלבד (DAY SAILER) אבל הם יפיפיות אמיתיות אחת אחת. בנויות לביצועים, רמת גימור מדהימה עם ריגינג ומכשירים ברמה הגבוה ביותר אבל ללא שום אבזור או מתקנים להפלגה של יותר מכמה שעות. ללא האבזור וריהוט הפנים הן שומרות על משקל מאוד נמוך ולכן מפליגות מהר מאוד. הדגם של 40 פיט שוקל 5 טון בלבד!

ה- 40 פיט שביקרנו, יפיפיה אמיתית אבל עולה 350 אלף יורו :)

 

לסיכום הביקור המופלא שהיה, המסקנה העיקרית היא שיש אינסוף מה לראות ולגלות בעולם השייט. מיאכטות נפוצות ומוכרות ועד חברות קטנות ויקרות, מוכרות יותר ומוכרות פחות. ויש גם את מי שבונה יאכטות קלאסיות מעץ… אנחנו ביקרנו בתערוכה רק בחלק קטן מהיאכטות ורק על חלקן כתבנו כאן. כך שיש עוד הרבה מה לראות ולהכיר….

 

מעבר ליאכטות בתערוכה יש אולמות נוספים של כל ענפי הים: צלילה, קיאקים, גלישה וכדומה. והם לא פחות מגניבים ומרשימים!

ספורט מים בדיסלדורף

 

לסיום גם טיול קצר לאורך הריין מאוד מומלץ. מסעדות ניתן למצוא בקלות בכל הרמות החל מאוכל רחוב ברמה גבוה ועד מסעדות גורמה ברמה עולמית (חובה להזמין מקומות כי זה השבוע העמוס ביותר בשנה) וגם לכל אוהבי השופינג ניתן למצוא כאן הכל מהכל….

לסיכום, התערוכה לדעתי,  לחלוטין חוויה מומלצת לכל חובב שייט. אלו כמה ימי חופשה מאוד פשוטים לארגון, לא יקרים ומהנים בהחלט מכל הבחינות.

אז נתראה בשנה הבאה

צוות BLUE WAVE

sail

הישארו מעודכנים

קבלו ישירות למייל את כל העדכונים, החדשות והידע המקצועי
ביותר מהמומחים לשייט של Blue Wave Tashoot

    אני מאשר/ת קבלת עדכונים והודעות

    דילוג לתוכן