דף הבית » בית ספר לשייט » קורס סקיפרים משיט 30 » קורס סקיפרים זה עניין יקר, לא?

קורס סקיפרים זה עניין יקר, לא?

ממש לא!
רוצים קורס סקיפרים מחיר הכי משתלם ?

רוצים קורס סקיפרים מחיר משתלם במיוחד?

כמעט כל מי שהזדמן לו לצאת לשייט ביאכטה עם חבר או חברה סקיפרים נדלק על הרעיון.

ואם נותנים לדמיון דרור הוא מפליג מיד לטיול יאכטות בחו"ל עם המשפחה או כמה זוגות (אגב, המחיר כמו עלות טיול רגיל, הרי אין תשלום בעבור מלון). אחרים רואים את השייט ביאכטה כדרך נפלאה לבילוי רומנטי. ותמיד יהיו אלה שיראו בשייט עם לקוח פוטנציאלי כבמה נפלאה לעניינים עסקיים.

כל אלה טובים ונכונים אבל בראש ובראשונה זה הניתוק מכל טרדות היום ברגע שמרימים מפרשים ויוצאים לים הפתוח. זו האוירה והאויר של הים, זו השליטה בכלי המקסים הזה שבכוח הרוח חותך את המים. זה כמובן גם ה'ביחד' של כמה חברים שיוצאים אל המרחבים עם צידנית עמוסה בירה צוננת ומטעמים בשביל ה-FUN, ואולי, אם המזל יאיר פנים, אז גם דייג בים הפתוח. אבל…. ויהיו לאורך הכתבה עוד כמה 'אבל' שחשוב לשים אליהם לב.

נכון, להשיט יאכטה זה כייף, יחד עם זאת  הדעה הרווחת היא שקורס סקיפרים והוצאת רשיון ליאכטה, כרוכים בעלויות מטורפות. וכך, בגלל המוניטין היקר לכאורה שיצא להוצאת רשיון סקיפר, נגוז ונעלם החלום של רבים. ובכן, הפתעה…

שייט ביאכטה במהלך פלוטילה ביוון - Blue Wave

אז כמה באמת עולה קורס סקיפרים?

חשוב להבין, יש כמה רמות של סקיפרים ורשיונות שייט. נתמקד כרגע בשלב הראשון של עלות קורס סקיפרים שמכשיר אותך לקחת יאכטה אל הים הפתוח בכוחות עצמך ובעלויות הוצאת רשיון משיט שנקרא רשיון משיט 30. רשיון שמאפשר לך שייט חופי ביאכטה עד אורך 24 מטר. די… לא נמתח אותך יותר – כל ההוצאה כולה נעה בין 6500 ל-13000₪ – גם קורס הסקיפרים וגם הוצאת הרשיון.

אבל… (הבטחנו עוד כמה נכון?)

האם כל בתי הספר לסקיפרים דומים?

התשובה מתחלקת לשני רבדים. מבנה ותכני קורס סקיפרים נקבעים ע"י משרד התחבורה והם זהים בכל בתי הספר. ועדיין, יש הבדל עצום בין בתי הספר השונים בכל מה שקשור מעבר לחומר הלימוד העיוני. מרבית בתי הספר למשיטי יאכטות נצמדים לתוכנית הלימודים שקבע משרד התחבורה, קרי: ארבעה קורסים עיוניים, קורס מעשי שמהווה הכנה לטסט. ואז… טסט שהצלחה בו מזכה ברשיון משיט יאכטה. צריך לזכור, בסופו של דבר בית ספר למשיטי יאכטה הוא עסק לכל דבר, הכל מתומחר מתוך מטרה להיות ריווחי ולכן אצל רבים התפיסה היא: זה מה שמשרד התחבורה דורש זה מה שאנחנו מלמדים. אבל… (השלישי במספר)

יש יוצאים מן הכלל

זה הזמן להכיר את גיא ידין מנהל מועדון היאכטות וביה״ס  BLUE WAVE TASHOOT  – שמציע קורס סקיפרים מורחב באותה עלות.

"צריך לזכור", אומר גיא, "להיות סקיפר משמעותו להיות יורד ים. וככל שניתנות יותר שעות על הים במהלך הקורס כך הלומדים לא רק מכינים את עצמם טוב יותר למבחן המעשי ולסיכויי ההצלחה בטסט אלא הם מוכנים יותר להתמודד במציאות ובאתגרים שהים מציב בפני סקיפרים. תעודת  משיט יאכטה היא אמנם תנאי לקבלת רשיון אבל בסופו של דבר מי שמחזיק בהגאיים ומניף מפרשים, מי שמתמודד עם הרוחות והגלים, מי שלוקח את משפחתו או חברים לבילוי על הים זו לא התעודה אלא הידיים המאומנות והנסיון. ולכן קורס סקיפרים ב- BLUE-WAVE TASHOOT הוא קורס שונה מהמקובל. חומר הלימוד העיוני אמנם זהה אבל ההבדל הגדול הוא  בחלק המעשי ובהון האנושי:

  1. מדריכים: המדריכים הם לב המועדון ולמעשה מי שילווה אתכם בפועל לאורך הקורס. את המדריכים שלנו אנחנו בוחרים בקפידה רבה. כולם אנשי ים מנוסים. אבל מעבר לכך מאוד חשוב לנו שיהיו מדריכים בנשמה שאוהבים אנשים ואוהבים ללמד ולהעביר הלאה את התשוקה לים ולמפרשים. וככאלה יודעים לעטוף את הלימוד בתבלינים של ההנאה, ה-FUN שבעניין וסיפורי הרפתקאות מהפלגות רבות בעולם.
  2. שעות ים מעשיות: שעות ים, שעות ים ועוד שעות ים. להשיט יאכטה לא לומדים בכיתה. לא מספר ולא מטאבלט. ללמוד לשוט לומדים בים, על הסיפון עם ההגה ביד. ככל שתפליגו יותר לאורך הקורס, כך תצברו יותר ניסיון וביטחון בהשטת היכטות. ובסופו של דבר תסיימו את הקורס כשייטים טובים יותר ומוכנים יותר ליציאה לים ללא מדריך לצדכם.
  3. האווירה: כדי לשמור על אותה אוירה מיוחדת שמועדון שייט נועד להעניק לחבריו אנחנו שומרים על עצמנו קטנים. כך אנחנו לא נופלים למקום של 'זה רק עסק', מטפחים יחסי חברות ועניין משותף לבאי המועדון. לאורך הקורס ואחריו ילווה אותך מספר מצומצם של מדריכים ואנשי צוות אשר יכירו אותך אישית וידאגו לך לאורך כל הדרך. הגודל, האהבה לים והשמירה על צוות איכותי של אנשי ים בנשמה, יצרו אצלנו אווירת מועדון מאוד מיוחדת ומהנה.

ובכן, אחרי שהתברר שקורס סקיפרים זה לא עניין יקר כמו שחשבתם, ושהמועדון ובית הספר לשייט שלנו

מעבירים קורס סקיפרים מתוך ראייה איך להכין אותך בצורה המעשית הטובה ביותר, באווירה אישית, ביתית וחברית. הגיע הזמן לעלות לסיפון, להרים מפרשים ולהצטרף אלינו להפלגה. הבירה עלינו. כל שעליכם לעשות הוא ליצור אתנו קשר.

קורס סקיפרים במועדון שייט בלו ווייב

ליצירת קשר

נשמח להיפגש על הסיפון , להכיר, להפליג ולשוחח על הקורס המתאים לך