קורס תכנון שייט מתקדם - אסף רייפלד - מרכז הלמידה וההעשרה של עולם השייט הישראלי

קורס תכנון שייט מתקדם – אסף רייפלד

סקיפר המוביל כלי שיט וצוות בים נדרש לקבל החלטות ללא הרף. תהה זו הפלגת מועדון קצרה, שיט חופי בקרואטיה, הפלגת ים פתוח לקפריסין או הרפתקה מאתגרת באיים הבריטיים. דרגת הקושי משתנה כמובן בהתאם לאזור השיט ועונות השנה, אך הים הוא טווח דינמי ובלתי צפוי ועלינו האחריות כסקיפרים, להתמודד עם כל המשתנים האלו ולהחזיר את אנשי הצוות שלנו כמו גם את כלי השיט בשלום לנמל.

עד כמה אנו מצליחים לצפות את האירועים אותם אנו פוגשים בים טרם התרחשותם? האם אנו מרבים למצוא את עצמנו מופתעים ובלתי מוכנים? האם יש ברשותנו מספיק ידע, עליו אנו יכולים לבסס את ההחלטות החשובות כל כך שעלינו לקחת? בניווט? בהבנת מזג האוויר? בביצוע עגינה?

מטרת הקורס היא בראש ובראשונה להעניק כלים וידע מקצועי מעמיק, אשר יסייעו לנו להתמודד טוב יותר עם האתגרים שמזמן לנו הים ולקבל החלטות על בסיס איתן ורחב ככל האפשר. במהלך הקורס נעמיק את ההבנה שלנו בנושאים כמו תכנון נתיב והתמודדות עם אזורים רוויי מכשולי ניווט, ניתוח תחזיות מזג אוויר, התחשבות בגאות, שפל וזרמים, שיקולים בכניסה למעגן לא מוכר, הבנה לעומק של כל נושא עוגנים ועגינה ועוד.

בנוסף, נדון ביישום הלכה למעשה של כל אותו ידע במקרים הלקוחים מן העולם האמיתי, נדון במכלול השיקולים שעלינו לנתח לקראת כל ביצוע ונציע דרך הסתכלות אשר תסייע להתמקד בעיקר ולראות את התמונה בבהירות גדולה יותר.

המרצה: אסף רייפלד – שייט, הרפתקן ומדריך שייט מהמיוחדים בארץ. בעשרות השנים האחרונות אסף מוביל מסעות שייט בקווי רוחב גבוהים: נורבגיה, אנטרקטיקה, סקוטלד, איסלנד ועוד. באזורים בהם מעט אנשים מפליגים, בתנאי ים קשים עד בלתי אפשריים עם טבע פראי ועולם חי מדהים. במסעותיו השונים אסף התנסה בשייט בתנאי מזג אוויר הקיצוניים ביותר על כדור הארץ וצבר ניסיון שאין שני לו בישראל. לצד הניסיון הרב, אסף הינו מרצה בחסד עם תשוקה עצומה ללמד ולהעביר את הידע שלו בצורה מעניינת ומעמיקה.

רוצים להכיר עוד את אסף לפני שנרשמים לקורס? מוזמנים לצפות בהרצאה של אסף על הפלגה ל- SOUTH GEORGIA – אחד המקומות היפים והמיוחדים בעולם אך עם מזג אוויר מהקשים והלא צפויים בעולם. הפלגה שבעקבותיה אסף הגיע להוביל מסעות שייט לקווי רוחב גבוהים בהמשך חייו. לחצו למעבר לצפייה בהרצאה

קורס זה אינו מוקלט (עדיין) ויעבור בשידורים חיים פעם בשבוע, בימי חמישי בשעה 21:00 החל מתאריך: 20\11\05. כל מפגש יוקלט ויעלה כאן באתר לצפיות חוזרות.

עלות השתתפות בקורס הינה: 250 ש"ח

עוד לא רשום/ה

קורס – תכנים:

  • 5 שיעורים