מבוא למטאורולוגיה לשייטים ואוהבי ים - טל ברמן - מרכז הלמידה וההעשרה של עולם השייט הישראלי

מבוא למטאורולוגיה לשייטים ואוהבי ים – טל ברמן

כל שייט שואף להבין את מזג האוויר ברמה מסויימת. החל מהבנה האם יהיה כיף לצאת להפלגה של כמה שעות ועד להבנת מזג האוויר הצפוי בהפלגות ארוכות ברחבי העולם. ניתוח לא נכון של מזג האוויר עשוי אף להביא למצבים מסוכנים ומסכני חיים בלב ים. היכולת להבין ולנתח תחזיות ולצפות מה אנחנו הולכים לפגוש בים במהלך הפלגה, היא אחת היכולות החשובות לסקיפר. בקורס סקיפרים אנו לומדים מבוא מאוד בסיסי למטאורולוגיה ואנו מאמינים שזהו נושא שהעמקת הידע בו חשובה מאוד. לכן אנו שמחים להזמינכם לקורס ראשון וייחודי מסוגו בארץ, בו נעמיק את הידע בהבנת מערכות מזג אוויר מקומיות וגלובליות, ניתוח תחזיות,  ועוד. הכל באורינטציה ומיקוד לשייטים. הקורס מועבר ברמה המקצועית הגבוה ביותר.

בין נושאי הקורס: 

  • מושגי יסוד במטאורולוגיה: לחץ ברומטרי, השפעת קרינת השמש, רוח, עננות ומשקעים, שקעים, רמות, קריאת המפה הסינופטית ועוד… 
  • מערכות מזג אוויר בים התיכון: שקע קפריסאי, אפיק ים סוף, אפיק פרסי, רמה סיבירית ועוד…
  • מערכות גלובאליות: תא הדלי המערכות הרוח העולמיות, מערכת הזרמים הגלובאלית ועוד…  
  • גלים, גאות ושפל
  • תחזיות בעידן האינטרנט: שימוש נכון באתרי תחזית, WINDY, שימוש בקבצי GRIB, ואתר PREDICT WIND

מרצה הקורס – ד"ר טל ברמן:
בעל תואר שלישי באוקינוגרפיה פיזיקלית. שירת בחיל הים, הרצה במכללה הימית ובסמינר הקיבוצים.  בעשרים השנים האחרונות היה טל האוצר הראשי וראש אגף תערוכות ופיתוח במדעטק המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל  בחיפה. במסגרת זאת הוא היה קשור בלא מעט פרויקטים ששילבו ים עם חברה, חינוך, מדע וספורט. בנוסף על כל אלו לטל יש  ניסיון עשיר כשייט חובב ותחרותי וכשופט בתחרויות שייט. 

טל מעביר את ארבעת ההרצאות הראשונות של הקורס העוסקות במבוא מעמיק למטאורולוגיה. הרצאה מספר 5 המסכמת את הקורס: תחזיות בעידן האינטרנט מועברת על ידי גיא ידין – מנהל מועדון השייט BLUE WAVE TASHOOT

מחיר הצטרפות לקורס: 190 ש"ח. הרשמה פותחת את הרצאות הקורס לצפייה חופשית למשך חודשיים. כל שיעור כולל הרצאה לצפיה (ההרצאות לא ניתנות להורדה ואנו מבקשים לשמור על זכויות היוצרים של הקורס) ומצגת להורדה חופשית.

להרשמה והצטרפות לקורס: לחץ כאן

צפייה מהנה

עוד לא רשום/ה

קורס – תכנים:

  • 5 שיעורים
  • 10 נושאים